سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید
الف
دوشنبه 94 فروردین 24 :: 11:30 عصر ::  نویسنده : الف.الف
یک زن در عربستان به علت اینکه شوهرش نقاب را از چهره اش برداشته است، درخواست طلاق کرد.

 


به گزارش العالم، این زن و شوهر پنجاه ساله، 30 سال پیش ازدواج کردند و شوهر از زمان ازدواج چهره زنش را ندیده بود!

به نوشته روزنامه "الریاض" چاپ عربستان شوهر این زن برای اولین بار در دوران 30 ساله ازدواجشان می خواست چهره زنش را ببیند و به همین دلیل هنگام خواب نقاب زنش را برداشت، ولی زن که متوجه این موضوع شده درخواست طلاق کرده است زیرا طبق آداب و رسوم معمول در مناطق جنوبی شهر " خمیس مُشَیط " در جنوب غرب عربستان زن نباید چهره خود را به شوهرش نشان دهد!

الریاض نوشت : زن خانه شوهرش را ترک کرد و سرانجام شوهرش وعده داد که پس از این روبنده را از چهره زنش برای دیدن مجدد چهره اش برنخواهد داشت .

برخی رسانه های عربستان نیز پیش از این خبرهائی درباره اینکه مردانی در عربستان با وجود گذشت سال ها و گاه چند دهه از ازدواج شان هنوز نتوانسته اند چهره زنان شان را ببینند ، منتشر کردند.

به نوشته روزنامه های عربستان فرد دیگری به نام محمد یک بار ناگهانی چهره زنش را دید و زن با وجود گذشت 40 سال از ازدواجشان و داشتن 3 فرزند درخواست طلاق کرد و فردی به نام علی القحطانی نیز اعلام می کند که با گذشتن 10 سال از ازدواجش هنوز نتوانسته چهره زنش را ببیند زیرا روبنده هیچگاه از چهره زنش جدا نمی شود.

"حسن العتیبی" نیز زنش را تهدید کرده بود که اگر چهره اش را نشان ندهد ، با زن دیگری ازدواج خواهد کرد ولی آن زن ترجیح داد که روبنده را از چهره اش برندارد و حتی یکی از دوستانش را برای ازدواج با شوهرش پیشنهاد کرد.

زن هفتاد ساله ای به نام ام ربیع الجحدری می گوید که شوهر و 2 پسرش هنوز چهره اش را ندیده اند زیرا از کودکی روبنده می بست و برداشتن آن اشتباه بزرگی است.

الریاض نوشت : زنان مناطق جنوبی شهر خمیس مشیط حتی در هنگام خواب نیز روبنده را از چهره خود برنمی دارند.موضوع مطلب :
یکشنبه 94 فروردین 23 :: 4:17 عصر ::  نویسنده : الف.الف

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر شنبه به قم سفر کردند و با تعدادی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای با حضور در بیت آیت‌الله وحید خراسانی با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

ایشان همچنین با آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله سبحانی نیز ملاقات کرده و سپس برای مناجات و عبادت به مسجد مقدس جمکران مشرف شدند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی، 19 فروردین نیز در سفر به قم آیت‌الله شبیری زنجانی و آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار و گفت‌و‌گو کردند و همچنین بر سر مزار هم‌شیره مکرمشان در حرم حضرت معصومه(س) حاضر شدند؛‌ این سفر نیز با مناجات در مسجد مقدس جمکران پایان یافت.

 

مراجع عظام تقلید به تازگی در مراسم ترحیم خواهر حضرت آیت الله خامنه‌ای که در قم برگزار شده بود، شرکت کرده و این مصیبت را به رهبر معظم انقلاب تسلیت گفته بودند.
موضوع مطلب :
یکشنبه 94 فروردین 23 :: 1:21 عصر ::  نویسنده : الف.الف

«سلمان بن عبدالعزیر» شاه سعودی که به گزارش‌ رسانه‌های معتبر جهان از بیماری «الزایمر» رنج می‌برد در سخنرانی اخیرش پادشاهان سابق و پیشینیان خود را یهودی خواند و برای آنها طلب آمرزش کرد.

به گزارش شبکه خبری «الساحل المتن»، ملک سلمان به هنگام برشمردن شاهان سعودی از آغاز تشکیل این کشور نفتی تا کنون، بعد از خواندن نام‌ «ملک عبدالله»‌ گفت: «والیهود الله یرحمهم: و خداوند (سایر) یهودیان را بیامرزد».

این گزارش حاکی است که انتشار این فیلم در فضای مجازی مایه تمسخر شده و بسیاری از کاربران تاکید کردند که چنین شخص فرتوتی که از تمام صحبت‌هایش هیچ موضوع مفیدی درک نمی‌شود، چگونه می‌تواند برای کشورش تصمیم بگیرد و همین می‌شود که تصمیم حمله به یک کشور مستقل را می‌گیرد و فرمان کشتار زنان و کودکان را صادر می‌کند؟
موضوع مطلب : سلمان بن عبدالعزیز, پادشاه عربستان, آلزایمر
یکشنبه 94 فروردین 23 :: 1:16 عصر ::  نویسنده : الف.الف

اگر از من سؤال کنند کسی ثروتی تولید کند برای اینکه بیست نفر یا صد نفر انسان را که زندگیشان سرشار از محرومیت است، به نوا برساند، یا مثلاً فرض بفرمایید که پنجاه نفر را که در فلان شهر زندگی میکنند و در آرزوی یک بار زیارت قبر مطهر علی‌بن‌موسیالرضا در حسرتند و نتوانستند بروند، اینها را با ثروتش به زیارت ببرد، این بهتر است یا با همین پولی که میخواهد با آن تولید ثروت کند، ده سال پشت سر هم عمره برود، بنده به طور قطع و یقین و بدون هیچ تردید خواهم گفت اولی مقدم است.
موضوع مطلب : رهبرانقلاب, حج, عمره
شنبه 94 فروردین 22 :: 8:45 عصر ::  نویسنده : الف.الف

الان مثلا دارم مطلب تولیدی مینویسم .... اگرچه قبلا هم برخی مطالب رو هم خودم با ذهن خیلی خلاقم تولید کردم و گذاشتم تو وبلاگ.....

هر رفتاری که از ما صادر میشه (البته منظور رفتارهای اختیاری هستش) قبل از صدور ، مراحلی رو طی میکنه و این مرحله ها عبارتند از :

1) تصویری از اون رفتار در ذهن ما توسط قوه خیال ایجاد میشه

2) بلافاصله تصویری از فایده اون رفتار هم توسط قوه خیال در ذهن ایجاد میشه

3) در مرحله سوم اون فایده تصور شده مورد تایید ذهن قرار میگیره

4)  در مرحله چهارم نسبت به اون فایده یک شوقی در درون انسان ایجاد میشه که به سمت رفتار پیش بره 

5) آخرین مرحله اراده هست یعنی نفس انسان اراده میکند و آن رفتار را انجام میدهد.

تصور رفتار........تصورفایده........تصدیق فایده.........شوق..........اراده

پ.ن : ممکنه این سوال مطرح بشه که اینایی که گفتی به چه درد میخوره؟

جواب: نکته همین جاست ، برای فعالیت اخلاقی و تربیتی ، دانستن مراحل صدور رفتار از اهمیت زیادی برخوردار هست و در طراحی تکنیک ها و روشهای ایجاد و اصلاح و یا احیانا سلب رفتار خیلی به درد میخوره . در این مورد در آینده کمی خواهم نوشت.

 
موضوع مطلب : رفتار, صدوررفتار, اخلاق, تربیت, روشهای تربیتی
1   2   >   
درباره وبلاگ

به مطالعات در حوزه دین خصوصااخلاق علاقه دارم .
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 5
بازدید دیروز: 21
کل بازدیدها: 19359
>